Podpunkt c). Rowerzysta o ciężarze 700 N wjeżdża z szybkością początkową 1 m/s na prostol\iniowy odc\inek szosy o długości 300 m, nachylony do poziomu pod kątem 4°. Aby wypróbować swoje możliwości, jedzie pod górę ze stałym przyspieszeniem i osiąga końcową prędkość o wartości 4 m/s. Podczas wjeżdżania na wzniesienie rowerzysta musi pokonać dodatkową siłę oporu, której średnia wartość jest równa 0,03 wartości jego ciężaru. Przyjmij przybliżoną wartość .Oblicz, jaka część całkowitej pracy wykonanej przez rowerzystę była potrzebna do wzrostu jego energii k\inetycznej.

Fizyka 1. Zakres rozszerzony zadanie podpunkt c) strona 100

Rozwiązanie

Zadanie rozwiązujemy w kilku krokach. 1. Obliczamy siłę oporu: 0,03 * 700...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 100 podręcznika 'Fizyka 1. Zakres rozszerzony' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Podpunkt c) rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Maciej Kusiński

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Rowerzysta o ciężarze 700 N wjeżdża z szybkością początkową 1 m/s na prostol\iniowy odc\inek szosy o długości 300 m, nachylony do poziomu pod kątem 4°. Aby wypróbować swoje możliwości, jedzie pod górę ze stałym przyspieszeniem i osiąga końcową prędkość o wartości 4 m/s. Podczas wjeżdżania na wzniesienie rowerzysta musi pokonać dodatkową siłę oporu, której średnia wartość jest równa 0,03 wartości jego ciężaru. Przyjmij przybliżoną wartość .Oblicz, jaka część całkowitej pracy wykonanej przez rowerzystę była potrzebna do wzrostu jego energii k\inetycznej.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Rowerzysta o ciężarze 700 N wjeżdża z szybkością początkową 1 m/s na prostol\iniowy odc\inek szosy o długości 300 m, nachylony do poziomu pod kątem 4°. Aby wypróbować swoje możliwości, jedzie pod górę ze stałym przyspieszeniem i osiąga końcową prędkość o wartości 4 m/s. Podczas wjeżdżania na wzniesienie rowerzysta musi pokonać dodatkową siłę oporu, której średnia wartość jest równa 0,03 wartości jego ciężaru. Przyjmij przybliżoną wartość .Oblicz, jaka część całkowitej pracy wykonanej przez rowerzystę była potrzebna do wzrostu jego energii k\inetycznej.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek, Katarzyna Nessing

ISBN

978-83-021-8095-8

Rodzaj książki

Zbiór zadań

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Maciej Kusiński

zobacz profil

Nauczyciel fizyki klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Maciej Kusiński rozwiązała 160 zadań w naszym serwisie